„Dabar turime daugiau žinių nei bet kada anksčiau, kad galėtume suprasti stiprų ryšį tarp fizinės sveikatos ir emocinės gerovės. Тrenerio vaidmuo – pasinaudojant savo žiniomis apie teisingą judesių eiliškumą padėti žmonėms suprasti savo potencialą“, – sako italas Lorenzo Sommo.
Kad ugdyti naujo tūkstantmečio žmonių sportinį potencialą galėtumėte lengviau, įdomiau ir profesionaliau, išskirtinai novatorišku požiūriu pasižymintis lektorius iš Italijos jau rudenį ves dviejų dienų praktinį seminarą „Functional Flow“, kuriame susipažindins su naujausiomis tendencijomis fitnese, padės tobulinti technikas ir patars, kaip pasiekti skirtingų tikslų savo pamokose.
Su L. Sommo kalbamės apie neribotas žmogaus kūno galias ir būdus jas atskleisti bei lavinti.
Atvykstate į Lietuvą vesti seminaro. Ko tikitės iš dalyvių?
Važiuodamas į Lietuvą visuomet tikiuosi tik paties geriausio! Džiaugiuosi galimybe grįžti į šią nuostabią šalį. Esu tikras, kad dalyviai ir vėl mane nustebins. Pagrindinis dėmesys seminare bus skiriamas idėjai, kad judesys yra pats natūraliausias visų treniruočių pagrindas – svarbu į žmogaus kūną žiūrėti kaip į tobulą aparatą.
Fitneso pasaulis itin dinamiškas, nuolat keičiasi. Kokias pagrindines inovacijas pristatysite Lietuvoje?
Inovatyvus yra visapusis, platus (’’360 laipsnių laisvesnis’’) mąstymas ieškant pačio veiksmingiausio, funkcionaliausio priėjimo prie žmogaus, nesvarbu, siekiama padidinti jėgą, lankstumą, vikrumą ar kitus fizinius gebėjimus.
Kokius pagrindinius pokyčius į fitneso pasaulį įnešė funkcinės treniruotės?
Jei atvirai, funkcinės treniruotės yra tai, ką mes nuolat darome ne tik sportuodami, bet ir kasdieniame gyvenime. Daugybę metų fitneso pasaulyje akcentuojant saugumą buvo nurodoma, ką gali daryti ir ko ne. Dabartinė revoliucija visiems suteikia galimybę daryti viską, kam buvome sutverti.
Kokią reikšmę turi tinkamas sporto inventoriaus parinkimas treniruotėse? Kokios naujausios tendencijos šioje srityje?
Kasmet atsiranda daugybė naujos įrangos, tačiau pagrindinis ir svarbiausias nuo pat pradžių išlieka stepas. Mano manymu, jis vienintelis išliks amžinai.
Žmonės dažnai daugiau dėmesio skiria profesiniams įgūdžiams tobulinti, karjerai, tačiau nepažįsta savo kūno. Ką galėtumėte patarti tam, kuris niekad neturėjo kokybiškų santykių su savo kūnu – kaip jį pajusti, kaip atrasti jo jėgą, sužinoti savo galimybes? Nuo ko pradėti?
Pradėti visuomet rekomenduoju nuo silpniausių vietų, jas tobulinti, daug dirbti, treniruotis, kol tai taps nauja jūsų komforto zona.
Ribas dažniausiai nubrėžia mūsų smegenys ir baimės. Kaip tai sustabdyti, išlaisvinti kūną ir jo galias?
Treniruokitės lyg mažas vaikas – per žaidimą, smagiai, pradėkite nuo pratimų, užsiėmimų, kuriuos darydami jaučiatės patogiai ir pamažu pažinsite save bei tobulėsite.
Kokias klaidas žmonės dažniausiai daro? Kaip treneriai gali padėti klientams pradėti sveikus, subalansuotus santykius su savo kūnu ir pažinti jo galimybes?
Žmonės nežino, kaip judėti, nes jie to nedaro! Тrenerio vaidmuo yra pasinaudojant savo žiniomis apie teisingą judesių eiliškumą padėti žmonėms suprasti savo potencialą – skiriant užduotis paleiliui nuo paprastų iki kompleksinių, nuo lengvų iki sunkių.
Kaip sveikas ir stiprus kūnas gali pakeisti gyvenimo kokybę – emocinę būseną, energijos lygį, nuotaiką ir gerovę apskritai?
Dabar turime daugiau žinių nei bet kada anksčiau, kad galėtume suprasti gilų, stiprų ryšį tarp fizinės sveikatos ir emocinės gerovės. Kūno ir proto, sąmonės ryšis jau suvokiamas ne tik per holistinį požiūrį į žmogų kaip į visumą, bet ir per daugybę skirtingų treniruočių, mokymų.
Kokia yra pagrindinė priežastis, kodėl daug žmonių nepasitiki savo fiziniais gebėjimais ir kartais mano, kad kai kurie pratimai skirti tik profesionalams, o jie patys negali pasiekti aukštų rezultatų?
Viena iš priežasčių – socialiniai tinklai. Internete galima rasti galybę vaizdų su geriausiais atletais, darančiais neįtikėtinus judesius, kurie tikrai nėra tinkami kiekvienam, tad dažnai eilinis žmogus lieka prie minties: „niekada nebūsiu toks, kaip jie“.
Ką kiekvienas iš mūsų gali padaryti kasdien (kad ir labai mažą žingsnelį), kad atrastume vis daugiau ir daugiau savo kūno gebėjimų, galių ir jas stiprintume, vystytume?
Visada siūlau išbandyti skirtingas sporto rūšis, bet suprantu, kad tai nėra labai paprasta. Vis tik vienas iš geriausių būdų pradėti sportuoti – stebėti kūdikius ir jų judėjimą erdvėje, jų judesių laisvę, bandymą pagarbiai ir smalsiai pažinti naują pasaulį, darant tą be baimės. Žiūrėkite į sportą kaip į žaidimų aikštelę, kurioje galite atskleisti savo galimybes ir darykite tą be įtampos, o mėgaudamiesi ir smagiai leisdami laiką!
Lorenzo, koks jūsų paties didžiausias sporto iššūkis? Ar daug jų turite sau iškėlęs?
Mano pirmasis sportas buvo burlentės – buriavimas. Taigi didžiausias iššūkis kasdien būdavo plaukti prasčiausiomis gamtos sąlygomis: kuo didesnės bangos, kuo stipresnis vėjas – tuo iššūkis didesnis. Arba jį įveiki, arba važiuoji namo.
Fitneso sporte iššūkiai laukia kasdien – kiekvieną dieną ieškau ir atrandu vis naujų natūralių būdų kūnui judėti. Mes gi nežinome savo kūno instrukcijos. Todėl kiekviena diena man tampa tikru iššūkiu vis atrasti ką nors naujo.
Kas jus patį labiausiai motyvuoja trenerio darbe?
Aš esu laimingas galėdamas dirbti tai, kas geriausiai išreiškia mane: mokyti, keliauti, susipažinti su naujais žmonėmis.
Kada dienos šviesos užgęsta, savo atmintyje peržvelgiu tądien sutiktų žmonių žvilgsnius ir šypsenas. Tai dovana, už kurią turi būti dėkingas.
Skaitykite staripsnį DELFI portale (skaityti)
Kviečiame apsilankyti mūsų elektroninėje parduotuvėje (žiūrėti)